English


 

 


 

     Barkod 724'e Hoşgeldiniz


GigaByte, 1994 yılından beridir, Kuzey Kıbrıs'ta faaliyet göstermekteyiz. Kuruluştaki amacımız; daha iyi bir eğitim, bilinçli tekonoloji kullanımı , daha iyi bir çevre ve insan ilişkisi anlayışıyla bilgisayar teknolojilerini öğretmekti. Aldığımız tepkiler bu güne kadar düşüncelerimizi gerçekleştirebildiğimizi gösteriyor.

     Kuzey Kıbrıs, Kıbrıs adasının kuzeyinde yeralmaktadır. Kıbrıs, Akdeniz'de Sicilya ve Sardunya adalarından sonra üçüncü büyük adasıdır. Kıbrıs adası 1974 yılında , Kuzey (Türk) ve Güney (Rum) şeklinde Ekonomik ve Politik olarak ikiye bölündü. Türkiye'in 70 Km güney'indedir. Kuzey Kıbrıs Nüfusu 200,587 ve kişi başına yılık gelir 5,000.US $ civarındadır.

     GigaByte Ltd. Bilgisayar Eğitimi alanında Kıbrıs'ta eğitim anlayışını değiştirdi. Bilgisayar artık, yalnızca daktilo değil, bir işletmenin birçok işlerini yürütebileceği bir cihaz olduğunu kabul ettirdi.

     Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda, yazılım ihtiyaçlarını giderebilmek için , kendi yazılımları ve Ticari Paket Programlarının hem eğitimini hem de satışını gerçekleştirerek, müşteri portföyünü genişletmiştir.

     1995-1996 yılları arasında GigaByte yalnızca Eğitim ve Yazılım konularında hizmet vererek müşteri memnuniyetini ön planda tutmuştur. 1997 yılında yine sektör ihtiyaçları doğrultusunda, Bilgisayar satış, montaj, tamir ve servis merkezini kurarak donanım sektöründe de hizmet vermeye başladı. Bu sayade GigaByte Ltd. sektörde yalnızca eğitim ve danışmalık merkezi değil, Network ve Otomasyon konusunda çözümler üreten ve bu sistemlere servis veren bir firma olarak sektörde yer edinmiştir.

     1998 yılında Market, Mağaza otomasyonları konusunda Kıbrıs'ta seminer ve eğitimler düzenleyerek , market ve mağazacılık sektörünü bilinçlendirmiştir. Market ve mağazacılık otomasyonlarını yapan, destek veren ve çözüm üreten ilk yerli firma olmuştur.

     Prensiplerimiz arasında "yerinde saymak" diye bir deyim olmadığından bugün bilgisayarla ilgili hemen hemen bütün alanlarda hizmet veriyoruz. Uzman kadromuz ve teknik olanaklarımızla, çok hızlı gelişen teknoloji devingeliği içinde, kendimizi sürekli güncel tutuyoruz.

 

 
 
© copyright 2003 GigaByte Ltd. Tüm hakları saklıdır.